Service och Reservdelar

Vi på Sundahls Maskinaffär säljer reservdelar och utför service på alla våra varumärken som Rottne Industri, Massey Ferguson, JCB, Atlas, Schaeff/Terex, Husqvarna, Automower, Polaris, Hako, Giant med flera.
Ni kan antigen välja att komma in med era maskiner till oss eller så kan vi skicka ut någon av alla våra fältmekaniker för en repration på plats.

Sundahls Maskinaffär är generalagent i Sverige för Atlas. Här nedan finner du en översikt över våra återförsäljare där du kan få hjälp med reservdelar och service på just ditt område.

Götaland:

Staffanstorp:
Göranssons Maskiner
046-5406000

Karlskrona:
Sundahls Maskinaffär
0455-59600

Växjö:
Sundahls Maskinaffär
0470-744000

Vetlanda:
Höglandets Maskin
0383-747740

Kungälv:
Axima i Göteborg
0725-688 201

Motala:
MaskinCity
0141-202290

Svealand

Karlstad:
Maskin Väst
054-808380

Uppsala:
Traktor Nord
018-183080

Södertälje:
Traktor Nord
08-50665700

Norrland

Piteå:
Traktor City
0911-66420

Reservdelar Växjö Telefon: 0470-744020

Torbjörn Carlsson
Reservdelsansvarig
0470-744026
torbjorn.carlsson@sundahls.se

Tommy Malmkvist
Reservdelar
0470-744025
tommy.malmkvist@sundahls.se

Hans Svensson
Reservdelar
0470-744027
hans.svensson@sundahls.se

Jimmy Karlsson
Reservdelar Grönyte
0470-744023
jimmy.karlsson@sundahls.se   

Alexander Carlsson
Reservdelar
0470-744071
alexander.carlsson@sundahls.se

Fredrik Gustavsson
Reservdelar Entreprenad
0470-744024
fredrik.gustavsson@sundahls.se

Torbjörn Ljung
Reservdelar
0470-744028
torbjorn.ljung@sundahls.se

Reservdelar Karlskrona

Stefan Pettersson
Reservdelar Butik/Service
0455-59600
stefan.pettersson@sundahls.se

Kent Carlsson
Reservdelar/Husqvarna
0455-686300
kent.carlsson@sundahls.se

Andreas Svensson
Mekaniker/Husqvarna
0709-853488
andreas.svensson@sundahls.se

Service Växjö

Lantbruk/Grönytor

Anders Nykvist
Servicechef Lantbruk/Grönytor
0470-744032
verkstaden@sundahls.se

Skog

Per Claesson
Servicechef Skog
0470-744033
per.claesson@sundahls.se

Entreprenad

David Johansson
Servicechef Entreprenad
0470-744031
david.johansson@sundahls.se